Sort by
  • The Murmuring

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★½

  • The Swimmers

    ★★★★½

  • Black Bird

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

  • For Love or Money

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Venom

  • Nappily Ever After

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★

  • The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Cam

    ★★★★

  • Tau

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ibiza

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Spivak

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • The Titan

    ★★★

  • Upgrade

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Mute

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★