RAPHAEL has logged 27 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Means War

This Means War

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stardust

Stardust

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
My Super Ex-Girlfriend

My Super Ex-Girlfriend

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Blindness

Blindness

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry