RAPHAEL has logged 112 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Immortals

Immortals

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
A Christmas Melody

A Christmas Melody

2015
×
Edit this entry  
27
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tau

Tau

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King 1½

The Lion King 1½

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pathology

Pathology

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Brazilian Holocaust

Brazilian Holocaust

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Camino

Camino

2008
×
Edit this entry  
06
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
Read the review Edit this entry  
24
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Dream Boat

Dream Boat

2017
×
Edit this entry  
11
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry