• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Scream

    ★★½

  • The 355

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • When the Camera Stopped Rolling

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Monday

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★★

  • Miss Marx

    ★★★

  • The Duke

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Ava

    ★★

  • Athlete A

    ★★½

  • All Day and a Night

    ★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • A Piece of My Heart

    ★½

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★