Sort by

rubysnips has logged 172 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Diabolik

Diabolik

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Come Home

Come Home

2021
×
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★
Edit this entry  
09
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Legend

Legend

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry