Sort by

Justin Davila has logged 244 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Leo

Leo

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What Happens Later

What Happens Later

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Divinity

Divinity

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freelance

Freelance

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Burial

The Burial

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary: Bloodlines

Pet Sematary: Bloodlines

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Origin of Evil

The Origin of Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tiptoes

Tiptoes

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry