rudi has logged 42 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tammy

Tammy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Necktie

Necktie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone

Gone

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hiroshima

Hiroshima

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hurricane of Fun: The Making of Wet Hot

Hurricane of Fun: The Making of Wet Hot

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wet Hot American Summer: Ten Years Later

Wet Hot American Summer: Ten Years Later

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wet Hot American Summer: First Day of Camp

Wet Hot American Summer: First Day of Camp

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dinner for Schmucks

Dinner for Schmucks

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bao

Bao

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Race

Race

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tau

Tau

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Captive

The Captive

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry