Sort by

rudi has logged 22 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Wife

The Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry