rudi has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Geostorm

Geostorm

2017
×
½
Edit this entry  
30
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
La Chambre

La Chambre

1972
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★½
Edit this entry  
27
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Future

The Future

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Hours in My Lai

Four Hours in My Lai

1989
×
Edit this entry  
17
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Quinn Thomas

Quinn Thomas

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry