Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
11
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stalker

Stalker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carrie

Carrie

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost Boys: The Thirst

Lost Boys: The Thirst

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lost Boys: The Tribe

Lost Boys: The Tribe

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Horrible's Sing-Along Blog

Dr. Horrible's Sing-Along Blog

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry