Sort by

Rudis has logged 17 entries for films during August 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry