Sort by

Rue has logged 287 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Who Took Johnny

Who Took Johnny

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
6 Days

6 Days

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What's Love Got to Do with It

What's Love Got to Do with It

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Armageddon

Armageddon

1998
×
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pure

Pure

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Riddick

Riddick

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fracture

Fracture

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Come Swim

Come Swim

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Constant Gardener

The Constant Gardener

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Newness

Newness

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Go

Go

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ward

The Ward

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jellywolf

Jellywolf

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry