Sort by

Rue has logged 35 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Pastoral

American Pastoral

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Free World

The Free World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Denial

Denial

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Detour

Detour

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Limey

The Limey

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Book

Black Book

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Goodbye First Love

Goodbye First Love

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Greasy Strangler

The Greasy Strangler

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
My Little Princess

My Little Princess

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tank 432

Tank 432

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry