Sort by
  • The Batman

  • Death on the Nile

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★★★★½

  • The Undoing

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Ammonite

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Antebellum

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Replica

    ½

  • Becoming

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Cuties

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Playing with Fire

    ½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

  • The Laundromat

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Judy

    ★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Haunt

    ★½

  • Secret Obsession

    ½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Playmobil: The Movie

    ½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½