RSS feed for Joshua

Joshua has watched 534 action films.

  • Extraction

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Code 8

    ★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Rim of the World

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Triple Threat

    ★★

  • Furie

    ★★

  • The Wandering Earth

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Polar

    ★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★½

  • Escape Room

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★½

  • Venom

    ★½

  • The Night Comes for Us

    ★★

  • Shadow

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • The Predator

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Kin

    ★★½

  • A-X-L

    ★★

  • Mile 22

    ★½

  • The Meg

    ★½

  • Illang: The Wolf Brigade

  • Bleach

    ★★★

  • The Equalizer 2

    ★½

  • Extinction

  • How It Ends

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • SuperFly

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Rampage

    ★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Upgrade

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Psychokinesis

    ★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

  • The Commuter

    ★★½

  • Day of the Dead: Bloodline

  • Bright

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½