RSS feed for RugbyRyan
  • Easy Does It

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Rodman: For Better or Worse

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Shaft

    ½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Deion's Double Play

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★

  • Studio 54

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★