RSS feed for RugbyRyan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
If You Meet Sartana Pray for Your Death

If You Meet Sartana Pray for Your Death

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Easy Does It

Easy Does It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Vital

Vital

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Children

Little Children

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Shaft

Shaft

1971
×
★★★½
Edit this entry  
05
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★½
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★
Edit this entry  
25
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yesterday

Yesterday

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Shaft

Shaft

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Pussy

Pussy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gamera

Gamera

1965
×
★★
Read the review Edit this entry