• No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Respect

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Till Death

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Blush

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Yes Day

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Cherry

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Hive

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★½

  • Land

    ★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★½

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • One for the Road

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky