Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Harper's Island

Harper's Island

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Curse

The Curse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dadetown

Dadetown

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Edit this entry  
21
Body Parts

Body Parts

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★
Edit this entry  
02
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Bad at Dancing

Bad at Dancing

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Hotel Coolgardie

Hotel Coolgardie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Usher

House of Usher

1960
×
★★★
Edit this entry  
23
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★½
Edit this entry  
22
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
BS High

BS High

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bug

Bug

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cade: The Tortured Crossing

Cade: The Tortured Crossing

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Here....Now

I Am Here....Now

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

Glitch: The Rise & Fall of HQ Trivia

2023
×
★★
Edit this entry  
14
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★
Edit this entry  
17
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Haulout

Haulout

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry