RSS feed for Rumsey

Rumsey has logged 11 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
It Is Fine! Everything Is Fine.

It Is Fine! Everything Is Fine.

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sherman's March

Sherman's March

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

Mr. Death: The Rise and Fall of Fred A. Leuchter, Jr.

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Top of the Lake: China Girl

Top of the Lake: China Girl

2017
×
★★★
Edit this entry