Sort by

Rumson has logged 38 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Helluva Boss

Helluva Boss

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Legend of Pipi

The Legend of Pipi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shaft

Shaft

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie12

asdfmovie12

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie11

asdfmovie11

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie10

asdfmovie10

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie9

asdfmovie9

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie8

asdfmovie8

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie7

asdfmovie7

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie6

asdfmovie6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie5

asdfmovie5

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie4

asdfmovie4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie3

asdfmovie3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
asdfmovie2

asdfmovie2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead Space: Downfall

Dead Space: Downfall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry