• Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★★

  • Jackass 4.5

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Choose or Die

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Last of the Grads

    ½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★½

  • F.C. De Kampioenen Kerstspecial

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Class Action Park

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • You Monster

  • The Rental

    ★★

  • Becky

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★★

  • Yummy

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★