RSS feed for runawaygus
  • The Wrong Missy

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Rocketman

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Monos

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Creed II

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Love, Gilda

    ★★★½

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★