RSS feed for Rune
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Escape to Victory

Escape to Victory

1981
×
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Insomnia

Insomnia

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Burden

The Burden

2017
×
★★
Edit this entry  
16
In Search of Ozu

In Search of Ozu

2018
×
Edit this entry  
15
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kara

Kara

2012
×
Edit this entry  
10
Lucky

Lucky

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Giant

Giant

2017
×
★½
Edit this entry  
28
Layla M.

Layla M.

2016
×
★★
Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Trader

The Trader

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Shadows in Paradise

Shadows in Paradise

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mute

Mute

2018
×
Edit this entry  
19
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
01
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Room

The Room

2003
×
Read prior review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★
Edit this entry  
21
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Neruda

Neruda

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Edit this entry