RSS feed for Rune
  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Blood Machines

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Siberia

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Bright

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Hans Zimmer: Live in Prague

    ★★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • 1922

    ★★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★★½

  • Kodachrome

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • American Made

    ★★★½

  • The Dark Tower

    ★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Megan Leavey

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Okja

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • Life

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • First They Killed My Father

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★½

  • Passengers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Great Wall

    ★★½

  • Silence

    ★★★★½

  • Underworld: Blood Wars