RSS feed for Rune
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Captive

The Captive

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barry

Barry

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Burning Plain

The Burning Plain

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Concussion

Concussion

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hans Zimmer Live in Prague

Hans Zimmer Live in Prague

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry