RSS feed for Rune

Rune has logged 17 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
Siberia

Siberia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Free State of Jones

Free State of Jones

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry