• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Kajillionaire

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • 18 Presents

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Midway

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★½