Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Animal

The Animal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deuce Bigalow: Male Gigolo

Deuce Bigalow: Male Gigolo

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blind Chance

Blind Chance

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Adam Sandler: What the Hell Happened to Me?

Adam Sandler: What the Hell Happened to Me?

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Schizoid

Schizoid

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
42

42

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Good Clay to Die Hard

A Good Clay to Die Hard

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Picnic

Picnic

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry