Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Resurrection

Resurrection

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lightyear

Lightyear

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Master

Master

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pearl

Pearl

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry