Obtustant has logged 48 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★
Edit this entry  
29
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fierce People

Fierce People

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drumline

Drumline

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Murder at 1600

Murder at 1600

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Very Bad Things

Very Bad Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★½
Edit this entry  
25
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghosts of Mississippi

Ghosts of Mississippi

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight in the Garden of Good and Evil

Midnight in the Garden of Good and Evil

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
The Rundown

The Rundown

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Edit this entry  
18
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Haywire

Haywire

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
John Adams

John Adams

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midway

Midway

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Edit this entry