RSS feed for Ruok27
  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Death of a Fool

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Mucho Mucho Amor

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Watchmen

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • K-12

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Mr. Jones

    ★★★

  • Driveways

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The VelociPastor

  • Hold the Dark

    ★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Death of Superman

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Combat Obscura

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • 1922

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★½

  • mother!

    ★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½