• Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Sörensen's Fear

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • The Truth

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • It Must Be Heaven

    ★★

  • The Traitor

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • A White, White Day

    ★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Ruthless

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Golden Glove

    ★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • The Wandering Earth

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★