Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Minari

Minari

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
07
8½

1963
×
★★★★
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
10
May God Save Us

May God Save Us

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
White Girl

White Girl

2016
×
★★
Edit this entry  
01
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
All About Me

All About Me

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★
Edit this entry  
24
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sörensen's Fear

Sörensen's Fear

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Edit this entry  
12
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★
Edit this entry  
24
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Confidentially Yours

Confidentially Yours

1983
×
★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Street Fighter: Assassin's Fist

Street Fighter: Assassin's Fist

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★
Edit this entry  
10
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★
Edit this entry  
18
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Loro

Loro

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Edit this entry