RSS feed for rupert_pupkin

rupert_pupkin has logged 54 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Joy

Joy

2015
×
★★
Edit this entry  
05
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★
Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★
Edit this entry