RSS feed for rupert_pupkin

rupert_pupkin has logged 56 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Teddy Bear

Teddy Bear

1981
×
★★★
Edit this entry  
01
Nobody's Calling

Nobody's Calling

1960
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★
Edit this entry  
01
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Edit this entry