• Doctor Strange

    ★★★

  • Supersonic

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • Trespass Against Us

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Warcraft

    ★★

  • Elle

    ★★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★

  • Paterson

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Café Society

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • How to Be Single

  • Ip Man 3

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Joy

    ★★

  • Eddie the Eagle

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★

  • Spectre

    ★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Black Mass

    ★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★★

  • Irrational Man

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Sweet Bean

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Kung Fury

    ★★

  • Youth

    ★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Mustang

    ★★★★

  • Cemetery of Splendor

  • Carol

    ★★★

  • Our Little Sister

    ★★★

  • Tomorrowland

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Slow West

    ★★★

  • Chappie

    ★★★