Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
Edit this entry  
23
Naples... The Camorra Challenges, the City Hits Back

Naples... The Camorra Challenges, the City Hits Back

1979
×
Edit this entry  
23
Heroes Shed No Tears

Heroes Shed No Tears

1984
×
Edit this entry  
15
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
Read prior review Edit this entry  
15
The 11th Commandment

The 11th Commandment

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Week of the Killer

The Week of the Killer

1972
×
Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Edit this entry  
06
White Hunter, Black Heart

White Hunter, Black Heart

1990
×
Edit this entry  
02
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Buffalo Juggalos

Buffalo Juggalos

2014
×
Edit this entry  
22
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Read the review Edit this entry  
18
Fistful of Vengeance

Fistful of Vengeance

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
Read the review Edit this entry  
17
Dr. Strange

Dr. Strange

1978
×
Edit this entry  
17
Blackenstein

Blackenstein

1973
×
Edit this entry  
17
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
Edit this entry  
11
Diva

Diva

1981
×
Read the review Edit this entry  
11
Singham

Singham

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Music Room

The Music Room

1958
×
Edit this entry  
04
Jason X

Jason X

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Day of the Locust

The Day of the Locust

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
From Beijing with Love

From Beijing with Love

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
Edit this entry  
16
Caveat

Caveat

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Shakespeare’s Shitstorm

Shakespeare’s Shitstorm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
30
Solaris

Solaris

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
The King's Man

The King's Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
Edit this entry  
29
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
Edit this entry