RSS feed for Hanna
  • Final Report

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Jojo Rabbit

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Sunset

    ★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Place

    ★★★★½

  • Budapest Noir

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • The Other Side of Everything

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Square

  • Faces Places

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • The Party

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Inferno

    ★★

  • Well

    ★★½

  • Snowden

    ★★★½

  • Afterimage

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Water and Sugar: Carlo Di Palma, the Colours of Life

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • It's Not the Time of My Life

    ★★★★½

  • The Salesman

    ★★★★

  • Elle

    ★★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • Raw

    ★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Under the Shadow

    ★★★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • A Man Called Ove

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★½