Hanna has rated 85 films ★★★★ .

  • The Matrix

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • The Host

    ★★★★

  • The 400 Blows

    ★★★★

  • Hiroshima Mon Amour

    ★★★★

  • Accattone

    ★★★★

  • In the Name of the Father

    ★★★★

  • Closely Watched Trains

    ★★★★

  • The Cranes Are Flying

    ★★★★

  • A Hard Day's Night

    ★★★★

  • Persona

    ★★★★

  • Breathless

    ★★★★

  • The Player

    ★★★★

  • Waltz with Bashir

    ★★★★

  • Ali: Fear Eats the Soul

    ★★★★

  • Mephisto

    ★★★★

  • Moscow Square

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★