• Bangarraju

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Atrangi Re

    ★★★

  • Shyam Singha Roy

    ★★★½

  • '83

    ★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Chandigarh Kare Aashiqui

    ★★★★

  • Skylab

    ★★★★

  • Akhanda

    ★★★½

  • Drushyam 2

  • Maanaadu

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Dhamaka

    ★★★½

  • Kurup

    ★★★

  • Pushpaka Vimanam

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Sooryavanshi

    ★★

  • Jai Bhim

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★½

  • Most Eligible Bachelor

    ★★★

  • Maha Samudram

    ★★

  • Doctor

    ★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Republic

    ★★★★

  • Shiddat

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Love Story

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Maestro

    ★★½

  • Seetimaarr

    ½

  • The Guilty

    ★★½

  • Thalaivii

    ★★

  • Tuck Jagadish

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Sridevi Soda Center

    ★★

  • Vivaha Bhojanambu

    ★★★

  • Raja Raja Chora

    ★★★★

  • Bell Bottom

    ★★

  • #Home

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Paagal

    ★★★

  • Shershaah

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • SR Kalyanamandapam

    ★½

  • Navarasa

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • More the Merrier

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Mimi

    ★★½

  • Bannerghatta

    ★★★

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★

  • Narappa

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Toofaan

    ★★½

  • Malik

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Cold Case

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Ray

    ★★★

  • Sherni

    ★★★