Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★
Edit this entry  
07
Chef

Chef

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Gummo

Gummo

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★
Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★½
Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★½
Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Year One

Year One

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★½
Edit this entry  
17
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
★★½
Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Circle

Circle

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★½
Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry