• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Louis Theroux: Selling Sex

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Lux Æterna

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Louis Theroux: The Night in Question

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★