RSS feed for Russell

Russell has logged 81 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Results

Results

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Indian in the Cupboard

The Indian in the Cupboard

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Portrait of Jennie

Portrait of Jennie

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bob Dylan: Dont Look Back

Bob Dylan: Dont Look Back

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry