• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★½

  • Another Hayride

    ★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • My Psychedelic Love Story

    ★★★★★

  • Zappa

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • The Phenomenon

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Showbiz Kids

    ★★½

  • 8:46

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Conspiracy Cruise

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Scare Package

    ★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Becoming Nobody

    ★★★½

  • Fulci for Fake

    ★★★½

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

    ★★★★

  • FAT: A Documentary

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★½

  • Missing 411: The Hunted

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Lorena

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • All the Colors of Giallo

    ★½

  • Honeyland

    ★★★★½