Russell has logged 18 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Finders Keepers

Finders Keepers

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Love

Crazy Love

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The White Darkness

The White Darkness

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
I am Thor

I am Thor

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Amityville Horror

My Amityville Horror

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry