RSS feed for Russell

Russell has logged 823 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lake Placid: Legacy

Lake Placid: Legacy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Early Man

Early Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry