RSS feed for Russell

Russell has logged 31 entries for films during July 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Step Up

Step Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rubber

Rubber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Alien Resurrection

Alien Resurrection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Watch

The Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angels in the Outfield

Angels in the Outfield

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Chicks

White Chicks

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Savages

Savages

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Love and Death

Love and Death

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Road House

Road House

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Madea's Witness Protection

Madea's Witness Protection

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Ted

Ted

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry