RSS feed for Russell

Russell has logged 15 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry