Russell has logged 95 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mile 22

Mile 22

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
211

211

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry